МХТС-ийн Бакалавр оюутны бүтээлийн уралдаан

болж өндөрлөлөө.

2018/2019 оны хичээлийн жилийн хаврын улирлын Доктор (Ph.D), профессор Г. Цогбадрахын нэрэмжит МЭДЭЭЛЭЛ ХОЛБООНЫ САЛБАРЫН ХӨГЖИЛД БИДНИЙ ГҮЙЦЭТГЭХ ҮҮРЭГ-2019” сэдэвт Бакалавр оюутны бүтээлийн уралдаан 2019 оны 04 дүгээр сарын 10-ны өдөр 14 цагаас МХТС- ийн спорт зааланд зохион байгуулагдлаа.

Бүтээлийн уралдааны тоон үзүүлэлтийг салбараар харуулбал:

Салбар

Оролцсон оюутны тоо (Сонголт хийсэн оюутны тоо)

Оролцсон оюутны эзлэх хувь

Бүтээлийн тоо

Удирдсан багшийн тоо (хичээл зааж буй багшийн тоо)

Удирдсан багшийн эзлэх хувь

Биет

Програм

ХС

15 (301)

5%

1

2

3(18)

16.6%

ЭС

18 (186)

9,7%

9

 

4 (14)

28.5%

МТС

11 (362)

3%

 

6

4 (18)

22.2%

КУС

13 (313)

4,2%

 

6

3 (11)

27.2%

МСАБС

1 (340)

0.3%

 

1

1(12)

8.3%

Нийт

 58(1502)

3.86%

10

15

15 (73)

20.5%

Доктор (Ph.D), дэд профессор Ж.Жавзансүрэн, доктор (Ph.D) Б.Ариунзаяа, доктор (Ph.D) ЦТэнгис, доктор (Ph.D) А.Хүдэр, ахлах багш Ө.Сүх-Очир нарын шүүгчдийн үнэлгээгээр БИЕТ БҮТЭЭЛ ангилалаар 3 бүтээл, АПП ба ПРОГРАМ ХАНГАМЖ  ангилалаар 2 бүтээлийг шалгаруулав. Үүнд:

БИЕТ БҮТЭЭЛ:

I-р байр             “Неорон сүлжээ ашиглан гарын хөдөлгөөнөөс тоо таних”

Зохиогч: Н.Даваасүрэн /Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн 3-р курс/

Удирдагч: Б.Дорж /ЭС-ын ахлах багш/

II-р байр           “Тавцан дээрх бөмбөгийг PID аргаар тэнцвэржүүлэх нь”

Зохиогч: Х.Тэмүүлэн /Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн 4-р курс/

Удирдагч: Ц.Тэнгис /ЭС-ын ахлах багш/

III-р байр          CNC машин ахуйд”

Зохиогч: Ц.Цэлмэг, Д.Золбаяр, Ч.Билгүүн /Электроник хөтөлбөрийн 1-р курс/

Удирдагч: Ч.Батчулуун /ЭС-ын ахлах  багш/

АПП ба ПРОГРАМ ХАНГАМЖ:

I-р байр             “ШУТИС-ийн MUST аппликейшн хөгжүүлэлт”                   

             Зохиогч: А.Пүрэвсүрэн /Мэдээллийн систем хөтөлбөрийн  3-р курс /

             Удирдагч: Г.Мөнхбат / МТС-ын багш /

II-р байр           “Үнэт цаасны арилжааны систем”

Зохиогч: А.Пүрэвсүрэн, Б.Баяржаргал, А.Галхүү, Г.Хувьзаяа / Мэдээллийн систем хөтөлбөрийн 3-р курс/

Удирдагч: Т.Золбоо /МТС-ын  багш/

Бүтээлийн уралдаанд идэвхи зүтгэл гарган оролцсон бүх оюутнуудадаа болон удирдсан судлаач багш нарт талархал илэрхийлье. Цаашид биднийг ШУТИС-ийн “ЭРДМИЙН ЧУУЛГАН 2019” Бүтээлийн уралдаан хүлээж байгаа тул бүтээлээ улам сайжруулан амжилттай оролцохыг хүсье.

 

ШУТИС-ийн “ЭРДМИЙН ЧУУЛГАН 2019” Бүтээлийн уралдааны удирдамжийг https://sict.edu.mn/Contents/Details/63618 линкээр орж харна уу.

 

ШУТИС-ийн “ЭРДМИЙН ЧУУЛГАН-2019” Бүтээлийн уралдаанд оролцох бүтээлүүд

Салбарын нэр

Зохиогчийн нэр

Бүтээлийн нэр

Удирдагч

Гишүүд (сургууль, курс,мэргэжил)

АППЛИКЕЙШН БА ПРОГРАМ ХАНГАМЖ

1

КУС

Д.Лхагвадорж
Г.Баяртогтох

Ургийн бичиг вэб програм

Б.Сод-Од

МХТС, КУ Салбарын 3-р курсын оюутнууд

2

ХС

С.Билгүүн
Г.Хүрэлцэцэг
Ц.Нандинцэцэг
С.Отгонзаяа
Ц.Цэнд
Р.Даваажамц
Б.Энхболд

Электрон журнал

Р.Даваажамц

МХТС, Утасгүй холбооны 3-р курсын оюутнууд

3

МСАБ

Г.Ган-Эрдэнэ

Програм хангамжид суурилсан кейлоггер

Ц.Энхтөр

МХТС, Мэдээллийн сүлжээ аюулгүй байдлын салбарын 3-р курсын оюутан

4

МТС

А.Пүрэвсүрэн

MUST аппликейшн

Г.Мөнхбат

МХТС, Мэдээллийн системийн 3-р курсын оюутан

5

МТС

Б.Бямбадэмбэрэл

Номын худалдааны аппликейшн

Г.Мөнхбат

МХТС, Мэдээллийн технологийн 4-р курсын оюутан

6

МТС

Д.Энхмаа

Гоо сайхны бүтээгдэхүүний захиалгын  ухаалаг утасны программ

Д.Сарангэрэл

МХТС, Мэдээллийн системийн 4-р курсын оюутан

7

МТС

Д.Мөнхтүвшин

Дүрс боловсруулалт ашигласан цаасан шалгалтын систем


Т.Золбоо

МХТС, Мэдээллийн системийн 4-р курсын оюутан

8

МТС

Б.Энхмаа
Б.Батсайн

Г.Хувьзаяа
А.Пүрэвсүрэн
Б.Баяржаргал
А.Галхүү

Үнэт цаасны арилжааны систем


Т.Золбоо

МХТС, Мэдээллийн технологийн 4-р курсын оюутан

МХТС, Мэдээллийн системийн 4-р курсын оюутан

БИЕТ БҮТЭЭЛ

1

ЭС

Б.Хас-Очир
С.Мөнхжавхлан
С.Батсайхан

Хүлэмжийн автоматжуулалт

Ч.Батчулуун

Электроник мэргэжлийн
1-р курсын оюутнууд

2

ЭС

Ц.Цэлмэг
Д.Золбаяр
Ч.Билгүүн

CNC машин

Ч.Батчулуун

Электроник мэргэжлийн
1-р курсын оюутнууд

3

ЭС

Х.Гомбо
Б.Билгүүн

Харааны бэрхшээлтэй хүнд зориулсан ухаалаг таяг

Б.Дорж

Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн
3-р курс

4

ЭС

Н.Даваасүрэн

Нейрон сүлжээ гарын хөдөлгөөнөөр тоо таних

Б.Дорж

Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн
3-р курс

5

ЭС

Х.Тэмүүлэн

Тавцан дээрх бөмбөгийг PID аргаар тэнцвэржүүлэгч

Ц.Тэнгис

Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн
4-р курс

6

ЭС

Мөнх-Эрдэнэ
Ууганбилэг

Автомат тоос сорогч

Ц.Хүрэлбаатар

Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн
3-р курс

7

ЭС

Мандухай
Цагаан

Алхдаг робот

Ц.Хүрэлбаатар

Электрон системийн автоматжуулалт хөтөлбөрийн
3-р курс

 

 

Биет бүтээл Тэргүүн байр

 

Биет бүтээл Дэд байр

Биет бүтээл Гуравдугаар байр

Апп ба Програм хангамж Тэргүүн байр

Апп ба Програм хангамж Дэд байр

                    Бүтээлийн уралдааны дэлгэрэнгүй зургийг дараах линкнээс үзээрэй.